Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

KAJKY HOSTIVICE

oddíl mladých ochránců přírody

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: hlavička kajek 1

 

PROGRAM KAJEK

 

Úvodní stránka -> Program

 

 

Září 2018

 

 

Schůzky probíhají v klubovně vždy ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  6. září – Zpět z cest po světě

13. září – Levá, pravá, levá, pravá

20. září – Z pohádky do pohádky

27. září – schůzka se nekoná – jsme na víkendovce

 

Kajky na městských slavnostech v sobotu 8. září

Na městských slavnostech v sobotu 8. září budeme mít stánek, na kterém představíme naši činnost. Přípravy probíhají mezi 9. a 10. hodinou, nejprve v klubovně, pak na náměstí. Ráno přislíbil pomoc Adam (příprava nástěnky, převoz věcí na náměstí, postavení stánku), během dne budou na stánku Jirka a Laďka, ale hledáme i další pomocníky, hlavně na odpoledne. Stánek budeme sklízet mezi 16. a 17. hodinou. Dobrovolníci, hlaste se Jirkovi, nejlépe předem.

 

24hodinovka Až na dno od pátku 14. do neděle 16. září

Již mnohokrát jsme se zúčastnili akce Až na dno, při níž si každý může vyzkoušet, jakou vzdálenost zvládne nachodit, naběhat, případně naplazit za jeden den, tedy za 24 hodin. Letos se akce koná ve Volduchách u Rokycan na Sroubku, který znáte z červnové víkendovky. Startuje se v pátek v 9 hodin večer a končí v sobotu ve stejný čas. Budou připraveny různě dlouhé okruhy, každý vyrazí na takový, jaký se mu líbí, pouze musí na startu ohlásit odchod na okruh a návrat z něj. Čas na spaní nebo na jídlo si vybíráte podle svých potřeb. Nikoho nebudeme do chození nutit, ale povzbu­zování k co nejlepším výkonům se určitě dočkáte. Účastníci, co vyrážejí poprvé, si obvykle volí některou z násle­du­jících met: 50 km, 77,3 km (to je nejlepší Jirkův výkon) nebo 100 km. Na překonání nej­lepšího ženského výkonu 120,1 km, který drží Kajka Bára Č., raději hned nemyslete.

S tímto Kajčím křikem rozesíláme i pokyny od pořadatelů, které se mohou hodit hlavně méně zkušeným 24hodinovkářům. Pro Kajky zajišťujeme hlavně společnou dopravu a stany (které si ale postavíte sami). O jídlo se na této akci stará každý sám, jsou vhodná hlavně jídla jedno­duchá na přípravu, abyste neztráceli čas vařením. Určitě můžeme doporučit (zcela výjimeč­ně) hromadu nejrůznějších sladkostí. Na trať budete vyrážet ve skupinkách, které si domluvíte na místě. Počítejte s tím, že soutěž začíná večer za tmy, takže orientace nebude úplně jednoduchá. Můžete si například vybrat nějaký kratší okruh, několikrát ho projít, poté se vyspat a pokračovat za světla. Podle potřeby nabízíme bojácným doprovod na noční chození, ale pozor: Jirka si dlouhodobě udržuje stabilní výsledek 2,9 km a nerad by na něm něco měnil…

S sebou potřebujete obvyklé vybavení na víkendovku, jídlo, baterku s nabitou baterií, malý batůžek (pokud nechcete stále dokola chodit velmi krátké trasy), 30 Kč na startovné a peníze na cestu (podrobněji dále). Vezměte si i vlastní náplasti na puchýře, na startu je budeme mít, ale na trase vám nikdo nepomůže. Důrazně doporučuji reflexní vestu.

Zúčastnit se mohou i malé Kajky, jen si dají nižší cíle, například místo 100 km jen 95. Všichni účastníci mladší 18 let musí odevzdat souhlas s účastí na akci podepsaný od rodičů!

Na akci je třeba se předem přihlásit, a to nejpozději na schůzce 13. září. Čím dříve tak učiníte, tím lépe. Pokud bude počet ochotných dospělých s auty odpovídat počtu zájemců, pojedeme auty, což zrychlí obě cesty a případně umožní návrat již v sobotu v noci, abyste mohli v neděli bez omezení dospávat. Kdybychom se do aut nevešli, pojedeme vlaky a autobusy. V obou případech vyhlásíme podrobnější pokyny (časy odjezdu, cenu jízdného, případně doporučený příspěvek na PHM řidičům) na schůzce 13. září – dostanou je přihlášení. Pokud pojedeme auty, mladší, kterých se to týká, budou mít své podsedáky.

 

Pohádkový les v sobotu 22. září

V sobotu 22. září se les u Kaly promění v pohádkový les. Plakátek k akci tentokrát zve: Pojďte s námi do světa pohádek. Na účastníky se těšíme mezi 14. a 16. hodinou.

Kajky se podílejí i na pořádání této akce, kterou tradičně vymýšlí Laďka. I letos již má vše připraveno, takže kdo se považuje za velkého, ozvěte se jí a dohodněte se, jak pomůžete.

 

Podzimní pomoc přírodě u Hostivických rybníků v neděli 23. září

Několik let jsme teď uklízeli na svatého Václava. Letos však Václav prodlužuje víkend, proto se s pytli kolem Hostivických rybníků projedeme již o týden dříve, v neděli 23. září. Sraz je jako vždy v 9 hodin u mysliveckého srubu u Kaly. S sebou potřebujete pracovní oblečení a rukavice (ty lze případně půjčit). Pytle na odpad od nás dostanete. Po skončení se přesuneme do klubovny, kde opečeme nějaké zdravé uzeniny, případně i jiné poživatiny. V případě zájmu, příznivého počasí a další souhry vhodných okolností se pak můžeme zdržet a třeba trénovat ringo.

 

Vodácká víkendovka na Vltavě od čtvrtka 27. do neděle 30. září

Když vodácká výprava nevyšla v červnu, neznamená to, že letos nebude. Využijeme toho, že poslední zářijový víkend je o den delší a že na vodě v té době již nebývají zácpy jako v létě. Plánuji v pátek a v sobotu sjet dva úseky na Vltavě, nejspíše kolem Českého Krumlova, v neděli pak kromě balení něco pěkného poznat pomocí pěškobusu. Spát budeme ve stanech. S sebou potřebujete obvyklé vybavení na víkendovky, nezapomeňte na oblečení a boty na vodu a na náhradní oblečení.

Protože konec září může být již chladný, v případě velmi nepříznivé předpovědi víkendovku uspořádáme jako nevodáckou. Účastnický poplatek činí 1000 Kč, v případě nevodáckého programu bude o 400 Kč nižší. Přihlašujte se do čtvrtka 20. září odevzdáním přihlášky, případně e-mailem či SMSkou Jirkovi. Pokyny s časem odjezdu a návratu dostanou pouze přihlášení.

 

 

Výhled na další měsíce

 

 

Sobota 6. října – hostivická drakiáda

Sobota 20. října – ptačí festival u Hostivických rybníků

Pátek 26. až úterý 30. října – podzimní prázdniny v Dubí – společná akce s oddílem Pterodactylus

Sobota 17. listopaduKajky slaví 25. narozeniny – přes den oslavy pro současné Kajky (úmluva, klání Kajek s rodiči, hody), večer velké setkání současných i bývalých členů – pozvánku zveřejňujeme již teď na poslední stránce tohoto Kajčího křiku

 

Voyage – kurz pro mladé vedoucí

Od 10. do 14. října probíhá u Sedlčan setkání – kurz pro náctileté členy oddílů, možné budoucí vedoucí. Při této akci se dozvědí něco ze zákulisí, jak fungují oddíly, naučí se řadu zajímavých her, které by pak třeba mohli naučit ostatní Kajky, a především poznají podobně postižené lidi z jiných oddílů. Máme velký zájem, aby se zúčastnili Adam, Bára V., Klára K. a Anička. Všichni již několikrát dostali pokyny k akci od pořadatelů s výzvou, aby se přihlásili. Doufáme, že tak učiní.

 

 

Poslední aktualizace na této stránce k 7. září 2018

 

Úvodní stránka -> Program