Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

KAJKY HOSTIVICE

oddíl mladých ochránců přírody

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: hlavička kajek 1

 

PROGRAM KAJEK

 

Úvodní stránka -> Program

 

 

Říjen 2018

 

 

Schůzky probíhají v klubovně vždy ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  4. října – Dráček, drak

11. října – Co vidí naše oči

18. října – Něco z historie

25. října – Naše republika

 

Voyage – kurz pro mladé vedoucí

Od 10. do 14. října probíhá u Sedlčan setkání – kurz pro náctileté členy oddílů, možné budoucí vedoucí. Při této akci se dozvědí něco ze zákulisí, jak fungují oddíly, naučí se řadu zajímavých her, které by pak třeba mohli naučit ostatní Kajky, a především poznají podobně postižené lidi z jiných oddílů. Z Kajek nakonec jede jen Anička.

 

Ptačí festival u Hostivických rybníků v sobotu 20. října

Obvyklá podzimní vycházka k Hostivickým rybníkům spojená s pozorováním ptáků nás čeká v sobotu 20. října a zajímavý výklad se nám dostane – jak jinak – od ornitologa Oty Vorla. Začínáme v 9 hodin na hrázi Litovického rybníka, vycházka skončí někdy kolem poledne, ale předčasně vzdálit se můžete, pokud: a) je vám prokazatelně zima, b) víte o ptácích víc než Ota, nebo c) těšíte se na pečené kuře k obědu. S sebou si vezměte dalekohled (pokud nemáte, třeba na vás vyjde jeden z oddílových).

 

Podzimní prázdniny v Dubí od pátku 26. do úterý 30. října

Podzimní prázdniny proběhnou jako obvykle společně s oddílem Pterodactylus a při pobytu v Dubí navážeme na hornickou část víkendovky ve Zlaté Koruně – při toulkách Krušnými horami, kde se v minulosti těžilo množství různých rud, se nepochybně dostaneme i k nějakým starým důlním štolám, které pořádně prolezeme (bezpečnostní poznámka pro rodiče: v rámci řádných prohlídek). Podzimky budou výjimečné tím, že se v jejich průběhu vystřídají vedoucí: Vítek, Bára a Kačka do neděle a Jirka od pondělí. Bydlet budeme ve škole v Dubí. S sebou potřebujete obvyklé vybavení na vícedenní akce, nezapomeňte na přezůvky, plavky a páteční večeři. Sraz je v pátek 26. října v 16:15 hodin, vrátíme se v úterý 30. října v 17:13 hodin.

Kdo se chce zúčastnit, přihlásí se nejpozději do neděle 21. října, ale raději dříve Jirkovi (raději pište, Jirka nebude na schůzce 18. října). Účastnický poplatek činí 800 Kč a platí se nejpozději na srazu.

 

 

Výhled na další měsíce

 

 

25. narozeniny Kajek v sobotu 17. listopadu

Na jedné celkem běžné schůzce 17. listopadu 1993 jsme se dohodli po dlouhých listováních v atlasech, že se náš oddíl bude jmenovat Kajky. Od roku tento den slavíme jako oddílové narozeniny, i když oddíl fungoval již déle – v prosinci 1991 se k vedoucím Laďce a Janě přidal Jirka. Letos tedy slavíme 25. narozeniny.

Oddílové oslavy začnou pro současné členy v 9 hodin. Vykopeme úmluvu, zasoutěžíme si a uvaříme si oběd. Ve 13 hodin budeme čekat rodiče, protože vypukne klání Kajek s rodiči – kdo bude v oddílových soutěžích úspěšnější tentokrát? Část pro současné členy zakončí před 16. hodinou hody, tentokrát kajčí. Každý přinese na hody nějaké jídlo inspirované kajkou – asi půjde spíše o tvar potraviny či jeho než o materiál. Volte spíše více menších kousků na ochutnání před jedním nedělitelným kusem, který by si nemohli užít všichni.

Tentokrát se koná ještě od 17:11 minut setkání současných a bývalých členů, na které jste zváni. Třeba potkáte Vaška, který se po přepadu tábora musel sám svázat, Přemka, který dal jméno jednotce špinavosti, Týnu, která jako jediná málem dokončila Zálesáka a spoustu dalších dávných členů, na které vedoucí někdy vzpomínají.

 

 

Poslední aktualizace na této stránce k 7. říjnu 2018

 

Úvodní stránka -> Program