Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

KAJKY HOSTIVICE

oddíl mladých ochránců přírody

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: hlavička kajek 1

 

PROGRAM KAJEK

 

Úvodní stránka -> Program

 

 

Září 2021 a začátek října

 

 

Schůzky probíhají vždy ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin v naší klubovně.

Dokud nedojde ke změně mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví, je nutné doložit na každé schůzce čestné prohlášení dospělého člena nebo u mladších jeho zákonného zástupce, že účastník byl nejdéle 72 hodin před schůzkou testován na covid-19 s negativním výsledkem, případně prodělal tuto nemoc nebo je očkován. Bez tohoto prohlášení není možné připustit účast na schůzce. Zároveň je na schůzce nutné být v respirátoru, pokud vedoucí nepovolí jinak (při sportování).

Pravidla o čestném prohlášení a o respirátorech platí i pro další vyhlašované akce.

První schůzka se koná ve čtvrtek 2. září.

 

Výprava za zkamenělinami v sobotu 11. září

Vydáme se na výpravu za zkamenělinami, která se v červnu nepovedla. Sraz v 8:15 na hostivickém nádraží, návrat tamtéž nejspíše v 18:25 hodin. S sebou obvyklé vybavení na jednodenní výpravy, 50 Kč v drobných na jízdenky (jízdenky kupuje vedoucí a vybere skutečně zaplacenou cenu), kladívko a noviny na balení nálezů. Čekají nás kambričtí graptoliti, devonští plži, ramenonožci a další zkameněliny. Trasa zajímavými místy Českého krasu měří nejméně 16 km – nemohoucí dobíjíme cestou. Výjimkou je Jiří. Pokud nebude moct, účastníci ho donesou na vlak a dopraví domů.

 

Víkendovka od pátku 24. do neděle 26. září

Pokyny ještě zveřejníme. Pokud se nedohodneme jinak, proběhne výprava do Úštěku a Českého středohoří, která odpadla v červnu.

 

Podzimní pomoc přírodě u Hostivických rybníků v úterý 28. září

Pravidelná úklidová brigáda se tentokrát koná v úterý 28. září, kdy je státní svátek. Sraz v 9:00 hodin u mysliveckého srubu u Kaly. S sebou pracovní oblečení a rukavice. Pytle na odpad zajišťujeme. Skončíme kolem poledne u klubovny občerstvením (opékáním buřtů). Akce je určena nejen pro členy, ale pro všechny, třeba i pro rodiče.

 

Ptačí festival u Hostivických rybníků v neděli 3. října

Po přestávce způsobené zákazy shromažďování opět proběhne ornitologická vycházka s Otou Vorlem. Sraz je v 9:00 hodin na hrázi Litovického rybníka. Kdo má, vezme si s sebou dalekohled. Akce je i pro veřejnost, konec kolem poledne (komu bude horko nebo zima nebo bude mít jiný vážný důvod, může samozřejmě odejít dříve).

 

 

Výhled na další měsíce

 

 

Konec října – podzimní prázdniny

Středa 17. listopadu – oddílové narozeniny – vykopání úmluvy, klání Kajek s rodiči, hody

 

Poslední aktualizace na této stránce 2. září 2021

 

Úvodní stránka -> Program