Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

KAJKY HOSTIVICE

oddíl mladých ochránců přírody

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: hlavička kajek 1

 

PROGRAM KAJEK

 

Úvodní stránka -> Program

 

 

Červen 2017

 

 

Schůzky se konají v klubovně vždy ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin.

  1. června – Děti dětem – kdo si hraje, nezlobí (program schůzky připravují Kajky)

  8. června – Nebude-li pršet, nezmoknem

15. června – Držíme palce do Lubence

22. června – Léto je tady

29. června – Ať žijí prázdniny

 

Den dětí a Čtyřlístku v sobotu 3. června

Tradiční hostivický den dětí tentokrát připadl na sobotu 3. června a bude spojen s příběhy známých postaviček Myšpulína, Pindi, Bobíka a Fifinky, tedy Čtyřlístku. Dění v areálu Sokolovny začíná ve 13 hodin, od 17 hodin se můžete těšit na divadlo.

Kajky se podílejí na zajištění části programu. Kdo z Kajek by byl ochoten pomoci, ohlásí se včas Laďce, která mu jistě ráda vymyslí vhodnou práci.

 

Národní kolo Zlatého listu od pondělí 12. do soboty 17. června

Když jsem psal květnový Kajčí křik, naznačil jsem, že bychom mohli omylemJ vyhrát krajské kolo Zlatého listu. Přiznávám: nemyslel jsem to nijak vážně, nevěřil jsem, že by se to mohlo podařit v konkurenci družstev z gymnázia či přírodovědných kroužků. Anička, Martina, Linda, Jindra, Berenika a Anežka ale překvapili a vyhráli. Když už se tak stalo, je namístě vyrazit na národní kolo, kde jsme byli naposledy před deseti lety…

Národní kolo Zlatého listu se koná od pondělí 12. do neděle 17. června poblíž Lubence, který najdete na silnici z Hostivice do Karlových Varů zhruba na půli cesty. Členové soutěžního družstva budou uvolněni ze školy, dostávají k tomu potvrzení. Na národním kole je bude čekat setkání s podobnými skupinami z celé republiky, několik exkurzí s odborníky na různé části přírody (tradičně v posledních letech například odbornice Pěnkava organizuje odchyty a kroužkování ptáků, velký zájem bývá o výklad botanika Leoše, ale na své si přijdou i zájemci o jiné části přírody) a především páteční soutěžní stezka. Podrobnější pokyny k akci (čas odjezdu a návratu, účastnický poplatek apod.) předáváme soutěžícím v Kajčím křiku ZL/2017.

Kdyby snad někdo ze závažných důvodů (zabránění propadnutí ve škole, zlomená noha či srdce apod.) nemohl jet, dejte vědět co nejdříve, abychom mohli domluvit účast jiného člena Kajek.

 

Závěrečná vodácká víkendovka od soboty 24. do neděle 25. června

závěrečná víkendovka 24. až 25. června bude směřovat na Jizeru. Pojedeme v sobotu Českým rájem z Malé Skály do Příšovic (19 km) a v neděli z Příšovic do Mnichova Hradiště (16 km). Po větší část trasy by voda měla téct celkem svižně, ale i pár "volejů" se dočkáme. Jezy na trase jsou většinou nesjízdné a budou se přetahovat nebo přenášet.

V půjčovnách již nejsou volné lodě, proto složíme nafukovací lodě z okruhů našich známých. Zatím máme domluveno šest lodí a možná bude k dispozici raft - od toho se odvíjí možný počet účastníků, pokud někdo nenabídne další loď. Velmi stojíme o účast větších Kajek, případně kamarádů, schopných kormidlovat - bez nich to nepůjde. Kajky nad 10 let bereme bez problémů, mladší pouze tehdy, pokud se domluví, že pojedou v lodi s konkrétním kormidelníkem.

Protože budeme vyfouknuté lodě a další vybavení převážet autem, hodilo by se ještě jedno k usnadnění přepravy mezi místem vyplutí a přistání. Pokud by k tomu některý z rodičů byl ochoten, dejte vědět Jirkovi.

Sraz na výpravu bude na nádraží v sobotu 24. června v 8:10 hodin, vrátíme se opět na nádraží v neděli 25. června nejspíše v 19:27 hodin.

S sebou každý potřebuje spacák, karimatku, ešus, jídlo na sobotu kromě večeře (tu uvaříme společně), pití (láhev na pití), oblečení a obutí do lodě i na souš. Pro účastníky starší 10 let je povinný průkaz prokazující věk, všichni budou mít kartičku pojišťovny a další obvyklé vybavení na víkendovky. Po dobu plavby budou věci uloženy v autě.

Účastnický poplatek činí 400 Kč a platí se nejpozději na srazu. Dále účastníci přispějí řidičům na benzín/plyn auta, které bude dopravovat věci. Při dvou autech a počtu účastníků kolem deseti by se tato částka měla pohybovat kolem 60 Kč, výše bude upřesněna podle počtu účastníků.

Zájem o účast je třeba nahlásit (mailem či SMSkou Jirkovi) co nejdříve, nejlépe do neděle 18. června večer. Později přihlášení se budou moci zúčastnit pouze v případě, že budeme mít místo v lodích.

 

 

Výhled na další měsíce

 

 

sobota 12. večer – neděle 20. srpna ráno – tábor – Slovensko a Polsko – Pieninský národní park

čtvrtek 7. září – první schůzka po prázdninách

pátek 8. až neděle 10. září 24hodinovka Až na dno ve Vraném nad Vltavou

sobota 9. září – stánek Kajek na městských slavnostech na náměstí

 

Poslední aktualizace na této stránce k 13. červnu 2017

 

Úvodní stránka -> Program