Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

KAJKY HOSTIVICE

oddíl mladých ochránců přírody

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: hlavička kajek 1

 

PROGRAM KAJEK

 

Úvodní stránka -> Program

 

 

Květen 2022

 

 

Schůzky probíhají vždy ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin v naší klubovně.

 

V posledních dvou letech různá omezení neumožňovala jindy běžnou činnost. Kromě březnového sčítání netopýrů jsme se setkávali jen na schůzkách. Nejvíc zážitků ale vždy přinášely výpravy, hlavně víkendovky. Je nejvyšší čas se k dalším akcím zase vrátit.

Protože jsem si uvědomil, že z těch Kajek, které chodí pravidelně na schůzku, zatím většina nezažila žádnou víkendovku, začneme trochu pozvolněji. První víkendovku uspořádáme s přespáním ve stanech u klubovny a ven do přírody na tři dny vyjedeme až v červnu.

 

Dvoudenní víkendovka od soboty 14. do neděle 15. května

U klubovny si vyzkoušíme táboření a v neděli se vydáme na jednodenní výlet. Sejdeme se v sobotu 14. května v 18 hodin u klubovny, postavíme si oddílové stany, uvaříme si večeři a přespíme. V neděli se vydáme na výlet ke Kačáku (kilometrů asi tucet).

S sebou si vezměte obvyklé vybavení na vícedenní výpravy a sbalte si ho do batohu, jako bychom jeli na běžnou víkendovku. Vyzkoušíte si tak, že umíte sbalit a že svůj batoh unesete. Pokud někdo vybavení nemá, domluvíme se na schůzce, je možné si půjčit oddílové věci. Kromě velkého batohu si vezměte i malý na výlet. V neděli ráno sbalíme věci na noc a necháme je v klubovně, na výlet pojedeme jen s malými batohy. Velké batohy budou v klubovně k vyzvednutí ve čtvrtek na schůzce, do klubovny už se nebudeme vracet. (Pokud by někdo věci nutně potřeboval, domluvíme se.) Vařit a stravovat se budeme společně. V sobotu večer si uvaříme večeři (jídlo domluvíme na schůzce ve čtvrtek 12. května) a nakoupíme společně i jídlo na snídani a na celý den.

Z výpravy se vrátíme autobusem v 16:34 hodin na zastávku u Lidlu.

Kdo se chce zúčastnit, dá vědět nejlépe předem na schůzce. Účastnický poplatek činí 100 Kč a budeme z něj hradit jídlo a jízdné.

S Kryštofem jsme domluveni, že se kvůli svým sportovním zápasům může zúčastnit jen noci v klubovně a na výlet s námi nepojede.

 

Druhá výprava do údolí Kačáku v sobotu 28. května

Také při druhé květnové výpravě zamíříme do údolí Kačáku, ale tentokrát níže po proudu. Podíváme se do Svatého Jana pod Skalou, Solvayových lomů či lomu Alkazar a skončíme v Srbsku, tedy mimo území Evropské unie. Čeká nás opět asi tucet kilometrů.

Sejdeme se na hostivickém nádraží v 8:20 hodin, návrat na stejné místo v 18:23 hodin.

S sebou si vezměte obvyklé vybavení na jednodenní výpravy a 50 Kč na jízdné. Nezapomeňte baterky, na Alkazaru se dá podívat do kratších štol. Pokud bude teplo, mohou se hodit i plavky na koupel v Berounce.

 

V sobotu 4. června se v Hostivici koná den dětí. Kajky budou mít samoobslužné stanoviště u školy, které chystá Laďka.

 

Závěrečná víkendovka v červnu

Prosím dejte vědět, zda se více hodí termín od 17. do 19. června, nebo od 24. do 26. června.

 

Poslední aktualizace na této stránce 9. května 2022

 

Úvodní stránka -> Program