Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

KAJKY HOSTIVICE

oddíl mladých ochránců přírody

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image006

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: hlavička kajek 1

 

PROGRAM KAJEK

 

Úvodní stránka -> Program

 

 

Duben 2019

 

 

Schůzky probíhají v klubovně vždy ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin a jmenují se takto:

  4. dubna – Recesiáda na pokračování – druhý, poslední díl

11. dubna – Pracujeme pro přírodu?

18. dubna – schůzka se nekoná, jsme na Velikonocích

25. dubna – Těšíme se na Zlatý list

 

Jarní úklid u Hostivických rybníků v sobotu 6. dubna

Stejně jako každý rok na jaře nás čeká i tentokrát jarní úklid u Hostivických rybníků. Sejdeme se v 9 hodin u mysliveckého srubu u Kaly a ve skupinách projdeme okolí Kaly a Litovického rybníka. S sebou potřebujete pracovní oblečení, hodí se i pracovní rukavice (ty můžeme i půjčit) a nějaké jídlo a pití pro případ nouze. Kolem poledne se přesuneme ke klubovně, kde nás čeká opékání uzenin, chlebovin a dalších přírodnin. Akce je součástí celostátní úklidové kampaně ČSOP Ukliďme svět, ukliďme Česko.

 

Velikonoce ve Velharticích od čtvrtka 18. do pondělí 22. dubna

Velké Kajky si před časem posteskly, že už jsme dlouho nebyli na Šumavě. Nemají úplně pravdu, protože od pobytu na Stožci uplynulo pouhých 17 let a v Nové Peci jsme byli před 15 lety, ale mladší členové by možná šumavskou výpravu uvítali. Na Velikonoce proto pojedeme do Velhartic, kde jsme ještě nikdy nebyli, ale kde má Jirkova bývalá spolužačka muzeum šumavských minerálů. Máme přislíbenu návštěvu podzemní štoly i nejstrašidelnějšího hřbitova v celých Čechách i přilehlém okolí. Nevynecháme ani pohled na známý hrad. A abychom se dostali na opravdovou Šumavu, vyrazíme k Černému a k Čertovu jezeru. Bydlet budeme u místních fotbalistů na zemi na karimatkách. Pro drsné dívky zde teče říčka Ostružná, pro změkčilé pány máme na základně sprchy (využití jednotlivých zařízení je možné prohodit). Z vlaku do místa ubytování půjdeme přes 5 km, ale pro nejslabší účastníky máme zajištěn odvoz batohů.

Odjíždět budeme ve čtvrtek 18. dubna ráno, sejdeme se v 7:15 hodin na nádraží. Vrátíme se v pondělí 22. dubna v 18:26 hodin opět na nádraží (v případě zpoždění rychlíku z Klatov do Prahy pak v 19:05 hodin; dřívější příjezd není možný, protože na předchozí spoj bychom museli z Velhartic odcházet po zabalení všech věcí odcházet asi v půl deváté ráno a to by nedošlo ani na velikonoční pomlázku). S sebou potřebujete obvyklé vybavení na víkendovky. Společné jídlo zajišťujeme od čtvrteční večeře, na cestu a na čtvrteční oběd si vezme každý své jídlo.

Kdo se chce zúčastnit, přihlásí se do čtvrtka 11. dubna a zaplatí účastnický poplatek 750 Kč. Poplatek je možné po domluvě s Jirkou uhradit později.

 

Středočeské kolo Zlatého listu v Hostivici v sobotu 27. a v neděli 28. dubna

Středočeské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list pořádáme opět v Hostivici. V sobotu soutěží mladší kategorie (do šesté třídy), v níž chceme postavit dvě soutěžní družstva – soutěžit tedy bude moci 12 Kajek. Ve stejný den probíhá v Hostivici překážkový závod organizovaný paní Rosenkranzovou, tak snad někdo přijde soutěžit s námi. Na neděli družstvo starších asi nepostavíme. Starší a staré Kajky zveme k pomoci při pořádání.

Pro soutěžící Kajky je sraz v 9 hodin v klubovně. Všichni budou mít kajčí tričko (kdo ho ještě nemá, tomu ho půjčíme) a jídlo a pití pro sebe na celý den. Konec předpokládáme v pozdějších odpoledních hodinách.

Kdybychom snad nějakým nedopatřením krajské kolo vyhráli, čekalo by nás týdenní národní kolo poblíž Telče v červnu místo školy.

 

 

Výhled na další měsíce

 

 

Středa 8. až neděle 12. května – víkendovka na záchranné stanici pro zvířata Pasíčka

Sobota 18. května – vítání ptačího zpěvu u Hostivických rybníků

Sobota 1. června – den dětí a řemesel – společná akce hostivických organizací

Druhá půlka srpna – týden na Slovensku

Pátek 13. až sobota 14. září – 24hodinovka Až na dno – poprvé v Hostivici!

 

Poslední aktualizace na této stránce k 30. březnu 2019

 

Úvodní stránka -> Program