Kajky Hostivice

 

Recesiáda

 

 

Recesiáda probíhá na jaře, vždy co nejblíže k 1. dubnu. Její disciplíny jsou totiž tak trochu aprílové.

 

 

Vytrvalostní sed

 

Soutěžící se opře zády o zeď nebo jinou svislou stěnu tak, aby nohy v kolenech svíraly pravý úhel. V této poloze se sedí, dokud to jde. Nesnesitelná bolest v nohou přináší na jazyk všechny možné kletby, tak pozor na slušnou Kajku do Zálesáka! Všichni mají jen jeden pokus. Neuvěřitelný oddílový rekord 1 hodina 30 minut 20 vteřin drží od 17. recesiády v roce 2007 Tereza M., která si kvůli tomu protáhla schůzku a domů šla s omluvenkou, aby jí rodiče nevynadali za pozdní příchod. Rekord v kategorii seniorů nad 15 let raději nebudeme zmiňovat. Jirkův výkon není znám, Jirka raději sedá na židli.

 

Skok daleký s taškou

 

Závodník skáče z místa co nejdál a v ruce má tašku diplomatku. Po dopadu nesmí „ušlápnout“ nebo se opřít rukama či taškou o zem. Povolují se tři pokusy. Oddílový rekord 231 cm vybojoval při 13. recesiádě v roce 2004 Ondra a překonal tak Jirkův o rok starší rekord, za což si vysloužil velké, vše říkající, naprosto významné a těžko smazatelné mínus. Ze soutěžících do 15 let patří rekord Daně K. za výkon 197 cm při 11. recesiádě v roce 2002.

 

Lez hluboký

 

Na dvě židle postavené opěradly proti sobě se položí koště nebo jiná tyč do přesné výšky. Soutěžící má za úkol prolézt pod tyčí tak, aby se země dotýkal jen chodidly. Kdo se dotkne země jinak než chodidly nebo židlí či tyče čímkoliv, má neplatný pokus. Na každé výšce jsou možné dva opravné pokusy. Nejlepší metoda je tato: těsně u tyče si sedni do dřepu, nohu bližší k tyči vysuň co nejdále pod tyč, předkloň se a postupně přenášej váhu. Nejnovější absolutní rekord 32 cm zařídila při 13. recesiádě v roce 2004 Katka H. Mezi staršími 15 let drží rekord 47 cm Jana z 11. recesiády v roce 2002. Zvláštní uznání zaslouží Jirka, který stále  s přehledem zvládá výšky nižší než trojnásobek rekordu.

 

Ztížený hod na cíl

 

Na zahradě se vyznačí čtverec 1 × 1 metr a čára ve vzdálenosti 3 metrů. Závodník se postaví na čáru zády k cíli, roznoží a z předklonu mezi hodí míček na cíl. Celkem jsou tři cvičné pokusy a pět ostrých. Počítá se, kolikrát soutěžící strefí čtverec. Rekordy v této disciplíně se nevyhodnocují.

 

Běh pozpátku 30 metrů

 

K běhu pozpátku potřebujeme oddílové úřední měřidlo (prádelní šňůru s uzlíky po metru o délce 30 metrů) a stopky (to bývá problém). Když máme vše potřebné, postaví se na start dva běžci a na pokyn startéra vyběhnou. Kdo spadne, musí se zvednout a pokračovat z místa pádu. Časoměřič nesmí zapomenout 1. zapnout stopky na pokyn startéra, 2. řádně změřit časy obou běžců a 3. zapsat výsledky tak, aby se v nich někdo vyznal. Celkový rekord 7,55 s drží od 10. recesiády v roce 2001 Petr N. V kategorii do 15 let vylepšil rekord na 7,62 s Dan při 14. recesiádě v roce 2005.

 

Celkové rekordy jsou po 16. recesiádě v roce 2007.